Birmingham – dyskretny urok nowoczesności

Birmingham

Birmingham – dyskretny urok nowoczesności

Szybkie, przemysłowe, nowoczesne, eleganckie. Tutaj nie można się nudzić. Ważny ośrodek kulturalny na mapie Wielkiej Brytanii. Pełen sprzeczności. Fascynujące budowle sąsiadują z pięknymi kościołami, czego najlepszym przykładem jest zabytkowy kościół św. Marcina sąsiadujący z bardzo nowoczesnym centrum handlowym Bullring. Kanałów jest tutaj więcej niż w Wenecji, co nadaje miastu ciekawy charakter. Znajduje się tutaj największa w Europie dzielnica jubilerów. Birmingham to drugie, co do wielkości po Londynie miasto w Wielkiej Brytanii.

Birmingham to świetna baza wypadowa do zwiedzania bardzo ciekawej okolicy, choć i samo „Brum“ jak nazywają pieszczotliwie je mieszkańcy nie pozwoli nam się nudzić. Nawet najkrótszy pobyt tutaj to sprawdzian dla znajomości języka angielskiego, gdyż mieszkańcy Birmingham mają jeden z najtrudniejszych do zrozumienia akcentów w kraju. Blisko stąd do miasta Szekspira, czyli bajkowego Stratfordu jak i do zachwycającego Oxfordu.

Do Birmingham z Polski można dostać się bezpośrednio m.in. z Bydgoszczy i Krakowa korzystając z usług tanich przewoźników. Tanie loty znajdziemy z Poznania, Łodzi i Wrocławia docierając na znajdujące się nieopodal Birmingham lotnisko w East Midlands. Przy odrobinie szczęścia znajdziemy bilet w cenie od 100 do 200 zł ze wszystkimi opłatami Z lotniska East Midlands wydostaniemy się autobusem do Derby a z Derby pociągiem na stację New Street w Birmingham.

W Birmingham mieszkałam blisko rok. Jestem tam częstym gościem, ale ponieważ mieszka tam moja rodzina to w sprawie noclegów odsyłam na stronę www.booking.com. i www.hostelworld.com. Noclegi w UK do najtańszych nie należą, ale warto skorzystać z tradycyjnych, urokliwych Bed and Breakfast czy z miejsca w schronisku. Koszt noclegu w hostelu to około 70 złotych za miejsce w wieloosobowej sali. Drogich, ekskluzywnych hoteli jest bardzo dużo i bez wątpienia każdy znajdzie tutaj coś dla siebie.

Po Birmingham najwygodniej poruszać się autobusami i pociągami. Koszt biletu dziennego na autobus to 3.90 funtów. Bilet pojedynczy kosztuje prawie 2 funty. Pamiętajmy, że kupimy je tylko i wyłącznie u kierowcy i musimy dysponować odliczoną sumą.

Strony: 1 2 3

5.10.2013 | admin