British Airways – wylicza bilety Ryanair i Wizzair

BA_planes

British Airways – wylicza bilety Ryanair i Wizzair

British Airways udostępnił na swojej polskiej stronie internetowej Kalkulator Cen pozwalający na porównanie własnej oferty z propozycją nisko-kosztowych konkurentów. Dzięki usłudze, pasażerowie na własne oczy zobaczą, że w ofertach tanich przewoźników można znaleźć wiele ukrytych kosztówKlienci często widząc atrakcyjną cenę taniego przewoźnika decydują się na zakup, nie mając świadomości, że dodatkowo płacą za standardowe elementy obsługi pasażerskiej, jak odprawa online czy bagaż nadany. W rezultacie, po zakupie dodatkowych opcji okazuje się, że finalna cena biletu jest zdecydowanie wyższa niż oferowana przez standardowych przewoźników.

Przykładowo, na trasie z Warszawy do Londynu w maju 2013r. pasażerowie korzystający z usług British Airways zapłacą za bilet w klasie ekonomicznej Euro Traveller 338 zł z włączeniem wszystkich dodatkowych udogodnień. Klienci jednego z tanich przewoźników w tym samym czasie zapłacą za bilet z pełnym serwisem nawet 679 złotych. Jak to możliwe, że tani przewoźnik jest droższy niż standardowa linia lotnicza? To bardzo proste, w ofertach tańszych linii lotniczych każda dodatkowa opcja jest oddzielnie płatna: opłata za rezerwację może wynieść nawet 95 złotych, odprawa na lotnisku to koszt średnio ponad  330 zł, rezerwacja miejsca w samolocie 24 godz. przed odlotem to 94 zł, koszt bagażu nadanego zaczyna się od 142 złotych a przekąski na pokładzie wahają się między 16 zł a 43 zł. W British Airways wszystkie wspomniane usługi są wliczone w cenę, która widnieje na stronie przewoźnika. Dodatkowo, pasażerowie korzystający z oferty brytyjskich linii mają w cenie biletu możliwość zabrania ze sobą dwóch bagaży podręcznych: torebki czy laptopa oraz walizki o wymiarach 56x45x25cm o wadze nieprzekraczającej 23 kg. Tańsze oferty lotnicze ograniczają bagaż do jednej sztuki, o zdecydowanie mniejszych gabarytach.

W British Airways cena, która widnieje na stronie internetowej, jest wartością finalną, jaką należy zapłacić. Przejrzysty i uczciwy system opłat znacznie ułatwia podjęcie decyzji o zakupie biletu oraz pokazuje, że oferty tanich przewoźników nie zawsze są tak atrakcyjne, jak się wydają.

Chcąc porównać oferty lotów na trasie Warszawa- Londyn należy skorzystać z kalkulatora cen dostępnego na stronie britishairways.com.

źródło: informacja prasowa

30.04.2013 | admin