Czechy – podróż, nocleg, pożywienie

Czechy

Czechy – podróż, nocleg, pożywienie

Republika Czeska jest miejscem niezwykłym, choć często niedocenianym. Kraj pięknych krajobrazów, doskonale przygotowanych stoków narciarskich, wyśmienitych browarów i bezproblemowych ludzi wydaje się być sporym przeciwieństwem Polski. Czechy są warte odwiedzenia o każdej porze roku!

Kiedy i czym dotrzeć?

Do Czech najłatwiej dotrzeć autobusem. Tanie przewozy oferuje Polski Bus, gdzie za przykładową trasę Warszawa-Praga zapłacimy ok. 30-40 zł (termin na styczeń 2013, w jedną stronę). Polski Bus kursuje z każdego większego miasta w Polsce. Mieszkańcy południowej Polski bez problemu mogą wybrać się do Czech własnym samochodem, turyści z centralnej i północnej Polski mogą skorzystać także z lotów, np. z Warszawy do Pragi zapłacimy 400-500 zł w dwie strony (termin na luty 2013).

Republikę Czeską najlepiej zwiedzać w miesiącach letnich, aby skorzystać możliwie ze wszystkich atrakcji.

Podróżowanie po Czechach

Poruszanie się po Republice Czeskiej ułatwi nam kolej, czyli Ceske drahy.  Przykładowa podróż z Pragi do Brna w jedną stronę kosztować nas będzie ok 170 koron czeskich, tyle samo zapłacimy korzystając z autobusu. Wszyscy przewoźnicy umożliwiają rezerwację i zakup biletów przez Internet, co jest ogromnym ułatwieniem w planowaniu podróży.

Noclegi

Baza noclegowa w Czechach oferuje noclegi na każdą kieszeń. W Pradze można zatrzymać się w jednym z wielu hosteli czy niedrogich hotelików, poza Pragą warto polecić motele i pensjonaty (np. Motel E59) w okolicach Brna, które mogą być świetną bazą wypadową do Wiednia czy na Kras Morawski.

Co zjeść?

Kuchnia czeska słynie z knedliczków, smażonego sera i… piwa. Czeskie browary należą do najlepszych na świecie, dlatego zwiedzając Pragę nie można zapomnieć o małej degustacji na przykład  w restaruracji „U Kocuora”, która słynie z pysznego jedzenia i doskonałych piw. Do tego panierowany smażony ser z frytkami lub knedliczki z sosem i mamy pyszny tradycyjny czeski obiad.

Co warto zwiedzić?

Praga: Hradczany, Złota Uliczka, Most Karola, Stare Miasto, Mala Strana
Poza Pragą: Kras Morawski (piękne jaskinie, nacieki, rejs łodzią), Brno, czeską stronę Karkonoszy
Ceny porównywalne do polskich.

Ryba

 

30.11.2012 | admin