Cztery miasta i czekolada, czyli 10 dni na wschodnim wybrzeżu USA

6

Cztery miasta i czekolada, czyli 10 dni na wschodnim wybrzeżu USA

Stany Zjednoczone to ogromny kraj i tak naprawdę trudno zwiedzić  go w dwutygodniowe wakacje. Szczerze mówiąc, nawet mieszkając tam przez prawie osiem lat nie byłam w wielu miejscach które naprawdę warto zobaczyć. Chcę jednak przedstawić wrażenia z  zaplanowanej przeze mnie  wycieczki  po wybranych miejscach, jaką zrobiłam z moimi rodzicami, którzy pierwszy raz przyjechali w odwiedziny do USA. Myślę, że jest ona znakomita dla kogoś, kto zaczyna swoją przygodę ze Stanami i chce zobaczyć najważniejsze miejsca wschodniego wybrzeża.

Dzień pierwszy- Nowy Jork i New Jersey

Przylot z Europy na jednym z lotnisk koło Nowego Jorku – czyli LaGuardia, JFK czy Newark. My rozpoczęliśmy swoją przygodę od Newark. Wypożyczonym samochodem dojechaliśmy do Holland Tunel, obok którego usytuowany był nasz hotel. Nie zalecam wjeżdżać na Manhattan samochodem, ponieważ bardzo trudno się tam jeździ, trudno o miejsce parkingowe,  a system metra jest doskonały i praktycznie można wszędzie łatwo dotrzeć. Wybraliśmy motel Holland Motor Lodge, który jest niedrogi jak na te rejony, a ma wszystko czego potrzeba, czyli łóżka, toaletę w pokoju, bezpłatny parking i śniadanie. Pierwszy dzień można przespacerować się do centrum handlowego .Na drugi dzień warto obudzić się wcześnie i dojechać bezpośrednio na Manhattan kolejką PATH do samego Word Trade Center Memorial.

Dzień drugi i trzeci: zwiedzanie Manhattanu

Zaczynamy od World Trade Center Memorial, po czym kierujemy się w dół Manhattanu aby zobaczyć Wall Street oraz Statuę Wolności. Blisko Wall St można wsiąść na pomarańczowy prom, który płynie do Staten Island. Przejazd jest za darmo, a podczas wycieczki można podziwiać przepiękny widok na Manhattan i Statuę Wolności. Promy odpływają co 30 minut. Po przejażdżce proponuję zjeść obiad w China Town lub Little Italy i pochodzić po tych bardzo charakterystycznych dzielnicach. W drodze powrotnej zachęcam do zaglądnięcia do sklepu Century 21, gdzie mają bardzo dużo dobrych markowych rzeczy z końcówek kolekcji za okazyjne ceny.
Na drugi dzień naszej wizyty po Nowym Yorku proponuję podjechać w górę Manhattanu, aby zobaczyć Rockefeller Center, 5th Avenue oraz Central Park. No i koniecznie wieczorem znaleźć się na Time Square.  Wrażenia niesamowite i tak zakończyliśmy zwiedzanie Nowego Jorku.Dzień czwarty- Filadelfia

Proponuję wyjechać z samego rana i kierować się z NY na południe do tego historycznego miasta w stanie Pensylwania. Zatrzymujemy się tu na kilka godzin w drodze do Waszyngtonu. To właśnie w Filadelfii podpisano Deklarację Niepodległości oraz Konstytucję. Wraz z angielskojęzycznym przewodnikiem można zwiedzić salę i budynek, w którym konstytucja została podpisana. Pomimo, że budynek jest już odbudowany, kilka elementów, takich jak niektóre meble ocalały do dzisiaj. Przewodnik bardzo ciekawie opowiada, więc jeśli znasz angielski, warto się wybrać. Po części edukacyjnej, pora coś przekąsić. Idąc prosto z Independence Hall, kierując się w stronę miasta w jednej z mniejszych ulic po prawej możemy znaleźć market. Proponuję spróbować, kulinarnej specjalności Filadelfii, czyli Philly Cheese Steak. Jest to bardzo duża kanapka na ciepło z serem i wołowiną, przepyszna ale tucząca. Jeżeli zostało trochę czasu, proponuję pochodzić po mieście, jednak mamy jeszcze trochę jazdy do Waszyngtonu.Strony: 1 2

17.02.2013 | admin