Już jest! Dreamliner w Warszawie

Boeing 787 Dreamliner

Dreamliner w Warszawie!

Długo wyczekiwana maszyna, w końcu wylądowała na warszawskim lotnisku im. Fryderyka Chopina. Jest to pierwsza z ośmiu maszyn zamówionych przez PPL LOT. W swój pierwszy komercyjny lot – do Pragi – wyleci za niespełna miesiąc – 14 grudnia. Nowe maszyny zastąpią wysłużone Boeingi 767, które latają na trasach dalekodystansowych. Zobacz galerię zdjęć z lądowania nowego nabytku LOTu.

Nowe maszyny to również nowe połączenia. LOT planuje w przyszłym roku otwarcie połączeń do Tokio lub Seulu. Linia stawia na naszych zachodnich i południowych sąsiadów jako pasażerów na loty do dalekiej Azji. W mediach zagranicznych już ruszyła kampania zachęcająca do skorzystania z usług naszego narodowego przewoźnika.

Pierwszy lot Dreamlinera dalekodystansowy zaplanowany jest na 16 stycznia 2013 do Chicago. Do Toronto pasażerowie będą mogli polecieć 1 lutego natomiast do Nowego Jorku 3 lutego. Miesiąc po Nowym Jorku 787 zacznie latać do Pekinu. Jeśli dziś dokonamy zakupu to możemy zapłacić od 1899zł w promocji „Szalone Środy”

Boeing 787 Dreamliner dla LOTu będzie mógł zabrać 252 osoby – 213 w klasie ekonomicznej, 21 premium economy i 18 miejsce w klasie biznes.

15.11.2012 | admin