LOT w gronie najbezpieczniejszych linii lotniczych świata

PLL

LOT znalazł się na liście najbezpieczniejszych linii lotniczych na świecie

Jest to ogromne wyróżnienie dla naszego narodowego przewoźnika i powinniśmy czuć się dumni z tego powodu. LOT w stu procentach spełnia wszelkie wymogi bezpieczeństwa jakie narzuca Międzynarodowe Zrzeszenie Przewoźników Lotniczych czyli IATA

Organizacja audytująca przeprowadziła pięciodniowy audyt bezpieczeństwa (tzw. IOSA czyli IATA Operational Safety Audit) we wszystkich obszarach operacyjnych LOT-u. Był to już piąty tego typu audyt przeprowadzony w strukturach polskiego przewoźnika. Po raz pierwszy w historii firmy osiągnięto tak znakomite wyniki audytu.

Audytorzy dodali, iż relatywnie niewielki procent linii lotniczych osiąga tak wysoki wynik. LOT w 100% spełnił wymagania standardu IOSA, z uwzględnieniem całkowicie wdrożonego Systemu Bezpieczeństwa Lotniczego SMS (Safety Management System). LOT jest pierwszym przewoźnikiem lotniczym w Polsce mający tego typu system w swojej organizacji. Safety Management System jest definiowany jako systematyczne podejście do zarządzania bezpieczeństwem, obejmujące niezbędne struktury organizacyjne, zakres odpowiedzialności, zasady i procedury.

Sam audyt bezpieczeństwa IOSA przeszło aż 384 linii lotniczych na świecie. Standardy IOSA są oparte na międzynarodowych lotniczych regulacjach i wymaganiach.

Jesteśmy dumni, że po raz pierwszy w historii firmy uzyskaliśmy najwyższy możliwy wynik z audytu bezpieczeństwa przeprowadzonego przez zrzeszenie IATA, które skupia obecnie 240 przewoźników lotniczych. To kolejny dowód, że LOT jest w gronie najbezpieczniejszych linii na świecie – mówi Marcin Piróg, Prezes Zarządu PLL LOT S.A. Nadal będziemy dążyć do ulepszania naszych standardów, procedur oraz wyszkolenia personelu LOT-u – dodaje Marcin Piróg.

Osiągnięcie tak dobrego wyniku w audycie bezpieczeństwa IOSA jest kolejnym etapem realizacji strategii LOT-u wprowadzonej w 2011 roku wraz z dokumentem „Must Win Battle”. Jednym z założeń firmy było właśnie uzyskanie rezultatu: „IOSA – zero niezgodności”

źródło: informacja prasowa PLL LOT

25.09.2012 | admin