Polskibus.com otwiera bazę operacyjną we Wrocławiu

Nowa siatka polaczen PolskiBus.com

Polskibus.com otwiera bazę operacyjną we Wrocławiu

PolskiBus.com,na dzisiejszej konferencji prasowej poinformował o uruchomieniu bazy operacyjnej we Wrocławiu oraz wprowadzeniu 4 nowych linii. Dodatkowo PolskiBus.com zainwestuje 50 milionów złotych w zakup 30 nowych autokarów. Cztery nowe linie oferowane przez PolskiBus.com połączą Wrocław z Bydgoszczą, Gdańskiem, Katowicami, Krakowem, Opolem, Poznaniem, Rzeszowem, Zakopanem oraz Berlinem i Pragą.


Dodatkowo zwiększy się do 15 liczba kursów dziennie na trasie Warszawa-Łódź-Wrocław. Na wybranych odcinkach tras pasażerowie otrzymają bezpłatny poczęstunek: ciepłe lub zimne napoje oraz przekąski. Ponadto PolskiBus.com zainwestuje 50 milionów złotych w 30 nowych, luksusowych i klimatyzowanych autokarów. Tym samym do 75 wzrośnie liczba pojazdów zamówionych przez PolskiBus.com w 2013 roku. Nowe autokary będą obsługiwały trasy z i do Wrocławia.

Sir Brian Souter, właściciel PolskiBus.com komentuje: Jesteśmy bardzo podekscytowani uruchomieniem we Wrocławiu naszej drugiej bazy operacyjnej. Wiemy, że nasi klienci lubią podróżować w rozsądnej cenie naszymi wygodnymi autokarami z bezpłatnym dostępem do Internetu oraz obługiwanymi przez przyjaznych kierowców. I dodaje: – Coraz więcej osób rezygnuje ze stresującej oraz kosztownej podróży samochodem i wybiera usługi PolskiBus.com, czyli szybki, wygodny i bezstresowy sposób przemieszczania się w bardzo konkurencyjnej cenie.

Nowa baza operacyjna PolskiBus.com będzie obsługiwała aż 40 kursów dziennie do 10 największych polskich miast i dwóch europejskich stolic: Berlina i Pragi. Dzięki nowej inwestycji we Wrocławiu powstanie ponad 160 nowych miejsc pracy. Od momentu wejścia na rynek w czerwcu 2011 roku PolskiBus.com stworzył ponad 500 miejsc pracy w całej Polsce.

Barry Pybis, Dyrektor Generalny PolskiBus.com mówi: Znaczące rozwinięcie naszej oferty to odpowiedź na tysiące próśb naszych klientów, aby rozszerzyć siatkę połączeń i uruchomić nowe trasy. Cały czas jesteśmy zobowiązani do podnoszenia poziomu jakości usług, jakie oferujemy naszym pasażerom.

Wrocławska baza operacyjna będzie obsługiwać w sumie 5 tras PolskiBus.com:

 • Praga-Wrocław-Bydgoszcz-Poznań-Gdańsk
 • Wrocław-Kraków-Rzeszów
 • Wrocław-Katowice
 • Berlin-Wrocław-Opole-Katowice-Kraków-Zakopane
 • Praga-Wrocław-Łódź-Warszawa

Barry Pybis dodaje: Od momentu wejścia na polski rynek w czerwcu 2011 roku przewieźliśmy już prawie 5 milionów pasażerów. Cieszymy się, że możemy rozwijać sieć krajowych i międzynarodowych połączeń najwyższej jakości i oferować ekspresowe przejazdy w atrakcyjnej cenie po Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. 

30 nowych autokarów PolskiBus.com to pojazdy Van Hool Astromega TDX27. Produkowane w Belgii, nowoczesne autokary wyposażone są w bardzo wydajne i przyjazne dla środowiska silniki. W każdym pojeździe jest bezpłatny bezprzewodowy dostęp do Internetu oraz gniazda elektryczne pod siedzeniami do ładowania laptopów i telefonów komórkowych. Ponadto w autokarach znajdą się skórzane, uchylne fotele, klimatyzacja, toaleta oraz miejsce specjalnie przystosowane do przewozu osób niepełnosprawnych.
 

Piotr Bezulski, Dyrektor Zarządzający PolskiBus.com mówi: Nie tylko oferujemy najkorzystniejsze cenowo przewozy międzymiastowe w Polsce w ramach najbardziej kompleksowej krajowej sieci połączeń, chcemy również mieć swój udział w zmniejszaniu negatywnego wpływu podróżowania na środowisko naturalne. Wierzymy, że uda nam się przekonać użytkowników samochodów do korzystania z atrakcyjnych cenowo usług PolskiBus.com i podróży pomiędzy miastami naszymi nowoczesnymi autokarami, przy jednoczesnym ograniczeniu emisji dwutlenku węgla do atmosfery.

Nowe trasy PolskiBus.com realizowane z Wrocławia

Przystanek PolskiBus.com we Wrocławiu znajduje się na Dworcu Polbus-PKS przy ul. Suchej 1-11.

Praga-Wrocław-Poznań-Bydgoszcz-Gdańsk

 • Nowa trasa P13, 3 kursy dziennie
Rezerwacja biletów od 20listopada 2013 r.
Kursy realizowane będą od 28 listopada 2013 r.
Wroclaw-Kraków-Rzeszów

 • Nowa trasa P14, 9 kursów dziennie
  • Bezpłatny poczęstunek na pokładzie
Rezerwacja biletów od 20listopada 2013 r.
Kursy realizowane będą od 8 grudnia 2013 r.
Wrocław-Katowice

 • Nowa linia P15, 10 kursów dziennie
Rezerwacja biletów od 20listopada 2013 r.
Kursy realizowane będą od 12 grudnia 2013 r.
Berlin-Wrocław-Opole-Katowice-Kraków-Zakopane

 • Nowa linia P16, 3 kursy dziennie
Bilety wkrótce w sprzedaży
Linia zostanie uruchomiona jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia
Wrocław-Łódź-Warszawa

 • Zwiększenie liczby połączeń do 15 dziennie
 • Bezpłatny poczęstunek na pokładzie
Rezerwacja biletów od 20listopada 2013 r.
Kursy realizowane będą od 8 grudnia 2013 r.

 

20.11.2013 | admin