Tam, gdzie grizzly mówi dobranoc czyli opowieści z Kanady…

KANADA 5

Tam, gdzie grizzly mówi dobranoc czyli opowieści z Kanady…

Zachwyca od pierwszego kontaktu. Drugie, co do wielkości państwo świata. Kanada. Kraina wielkich miast i olśniewającej przyrody. Przestrzeń, która będzie robić duże wrażenie na każdym kroku. Szczególnie duże wrażenie Kanada robi wczesną jesienią. Odległa a jednocześnie bliska i przyjazna… Wodospad Niagara, zachwycająca przestrzeń, na każdym kroku stada wiewiórek, wspaniałe olśniewające miasta jak :Toronto, Montreal czy kameralna stolica  kraju – Ottawa. Sympatyczni i otwarci mieszkańcy. Witajcie w Kanadzie!

- Nasza podróż do Kanady miała miejsce od 14 września do 5 października 2011. Trzy  fascynujące tygodnie minęły bardzo szybko a Kanada okazała się bardzo przyjaznym i ciekawym państwem. Przełom lata i jesieni jest idealnym i wręcz wymarzonym czasem aby wybrać się na zwiedzanie tego przepięknego kraju - opowiada pani Teresa, która do tego jednego z największych państw na świecie poleciała z mężem na zaproszenie syna, który mieszka w Kanadzie.

Bilet do Kanady nie należy do najtańszych, ale kupując go z kilku miesięcznym wyprzedzeniem  możemy go nabyć już w cenie 2800zł na osobę w obie strony. Podróż z Warszawy do Toronto trwa około 10 godzin, ale w komfortowych warunkach  LOT-u przebiegła bardzo sprawnie i  sympatycznie.

Pierwsze spotkanie z kanadyjską ziemią to największe kandyjskie miasto czyli Toronto. Nawet różnica czasu a jest to około 6 godzin  nie odebrała turystom szczególnej przyjemności ze zwiedzania. - Bez wątpienia najpiękniejsze i najbardziej  niezapomniane wspomnienia dotyczą  wodospadu Niagara. Wodospad szczególnie duże wrażenie robi po stronie kanadyjskiej. To przeżycia, które zostają na całe życie-  dodaje pani Teresa.

Wodospad Niagara leżący po stronie amerykańskiej i kanadyjskiej to bez wątpienia  jeden z największych turystycznych cudów świata, który koniecznie trzeba zobaczyć.  Bardzo atrakcyjnie prezentuje się  nocą, kiedy jest efektownie podświetlony. – Żałowaliśmy, że nie mogliśmy przejść na stronę amerykańską, ale w takim wypadku koniecznym wymogiem jest posiadanie wizy amerykańskiej. Widok na wodospad to jedna z wielu atrakcji, które czekają  na  turystów. Niagara  szczególne wrażenie robi  w czasie  podróży stateczkiem, kiedy  ten cud  natury jest  praktycznie  na wyciągnięcie ręki, ponieważ  statek podpływa pod  same kaskady.  To niesamowite przeżycie, kiedy jesteś tak blisko wodospadu – mówi pani Teresa.

Wodospad Niagara położony  jest w miasteczku  Niagara -on – the -lake, które zachwyca  swoją  kameralnością i  ciekawą  architekturą . 

Kanada obok zachwycającej przestrzeni i nieokiełznanej przyrody to wspaniałe, ogromne miasta. Duże wrażenie robi przede wszystkim największe kanadyjskie miasto czyli Toronto.

Po drodze do Toronto zachwyca bez wątpienia urokliwe Hamilton. -Oczarował mnie znajdujący się w Hamilton ogród botaniczny, który zachwyca na każdym kroku wspaniałą, bujną roślinnością  - opowiada pani Teresa.Toronto to wspaniała, wieloetniczna,  prawie sześciomilionowa metropolia, która  może wydawać się hałaśliwa i głośna, ale robi bardzo duże wrażenie, szczególnie przy pierwszym spotkaniu.  Piękne drogi, oszałamiająca infrastruktura. W Toronto bez wątpienia  na każdym zwiedzającym największe wrażenie zrobi  imponująca  wieża telewizyjna mająca ponad  553  metrów wysokości  i będąca do niedawna jedną z najwyższych wolnostojących budowli na świecie.

 Miejscem, które na pewno na długo zostanie w  pamięci każdego turysty jest port  w Toronto.

Strony: 1 2

3.03.2013 | admin