Tam, gdzie grizzly mówi dobranoc czyli opowieści z Kanady…

KANADA 5

Następnym punktem w czasie zwiedzania Kanady była oddalona od Toronto około 6  godzin jazdy samochodem Ottawa.

 -Po drodze do Ottawy mijaliśmy lasy, pola golfowe. Tym, co w Kanadzie na  pewno  oczaruje każdego Europejczyka bez wątpienia będzie wspaniała i porażąjąca urodą praktycznie na każdym kroku przyroda. I  przestrzeń - podkreśla  pani Teresa. -Zdecydowanie bardziej od Toronto podobała mi się właśnie stolica Kanady czyli Ottawa - dodaje.

W Ottawie bez wątpienia największe wrażenie robi Kanadyjskie Muzeum Cywilizacji, przedstawiające historię Kanady .  - To  bez wątpienia takie miejsce w  stolicy Kanady, które  powinien zobaczyć każdy. Zdecydowanie  jedno z najciekawszych muzeów w Ottawie, które już z zewnątrz będzie robiło  duże wrażenie na odwiedzających  -  dodaje wyraźnie zachwycona pani Teresa.Dwujęzyczna Ottawa to również wspaniała, zachwycająca architektura. Duże wrażenie zrobił imponujący rozmachem budynek parlamentu kanadyjskiego.  - Ottawa jest bardzo przyjemnym, zielonym miastem- wspomina pani Teresa.

Duże wrażenie w czasie kanadyjskiej wyprawy na Polakach na pewno zrobiło znajdujące się w Montrealu Oratorium św. Józefa. Kościół zachwyca swoim rozmachem i  położeniem,   gdyż  usytuowany  jest  na zboczu góry Mont Royal. Co roku jest odwiedzany przez około 2 miliony turystów i pielgrzymów. Jego kopuła wznosi się na wysokości 97 metrów.

Sam Montreal to druga co do wielkości kanadyjska metropolia zachwycająca rozmachem.

Pozytywnych emocji dostarczył również wspaniały rezerwat dzikich zwierząt Omega, znajdujący się w odległości  około 100 km od Ottawy.  - Zdumiewa ilość dzikich zwierząt jakie można tam spotkać: niedźwiedzie, bobry, dzikie świnie, wilki, wiewiórki, bizony.

Nie wolno wychodzić z samochodu, można wysiąść tylko w miejscu, w którym są sarny i jelenie,  które  można obserwować z bliska i karmić marchwią…- wspomina pani Teresa.

Kanada urzeka przede wszystkim wspaniałą  przyrodą, przestrzenią, gościnnością i  otwartością mieszkańców. Piękny, rozległy, czysty kraj. Małe, urokliwe kościółki. Wielokulturowość  i wieloetniczność, która wpływa na obraz Kanady jako pozytywnego, tolerancyjnego i otwartego państwa. Ciekawy i zróżnicowany kraj, który bez wątpienia zachwyci nawet najbardziej wymagającego podróżnika.

Anna


Strony: 1 2

3.03.2013 | admin