Warszawa – Berlin nowe połączenie airberlin

ab

Od marca 2013 do Berlina na pokładzie airberlin

Jedna z największych linii lotniczych w Niemczech od marca uruchamia połączenie między stolicami. Airberlin zapowiedział że na początku będzie latać 3 razy dziennie.

Jak powiedział Paul Gregorowitsch, CCO airberlin.
Europa Wschodnia jest strategicznie ważnym rynkiem dla airberlin. Wraz z nowym połączeniem do Warszawy airberlin lata teraz do wszystkich dużych lotnisk w Polsce. Jest ono również ważnym rozszerzeniem połączeń dla naszego węzła lotniczego w Berlinie. Nasi pasażerowie z Polski mają do wyboru połączenia łączone do atrakcyjnych celów w USA, takich jak: Miami, Los Angeles, Nowy Jork i również od 23 marca nowe połączenie do Chicago.
Na pewno będzie to spora konkurencja dla LOTu na trasy do Ameryki, jeśli tylko ceny będą odpowiednie. Przelot z Warszawy do Berlina ma zająć 1h25min, z powrotem ma być o 5min krótszy.
Sprawdziliśmy w systemie rezerwacji koszty biletów zaczynają się od 399 zł za lot w dwie strony – wylot i powrót tego samego dnia. Pierwszą datą jaką znaleźliśmy w systemie to 23 marca 2013r.
Wylot do Berlinach o godzinach: 6:20 ; 10:40 ; 18:55
Wylot do Warszawy o godzinach: 8:50 ; 17:05 ; 21:30

Udziałowcem w airberlin są linie Etihad, które latają do AbuDhabi i Dubaju, a stamtąd będziemy mogli polecieć dalej an wschód. Czyżby Etihad pośredniow chciał wejść na polski rynek? Przypominamy że swoje połączenia otwierają dwie inne linie lotnicze latające również do Dubaju i AbuDhabi – Emirates i Qatar Airways.

2.10.2012 | admin